fbpx

Посібник по догляду за шкірою обличчя

Ви можете тільки здогадуватися, яка у вас шкіра – суха, жирна або чутлива. Та чи ви дійсно впевнені у типі своєї шкіри? Точне знання відповіді на це питання виручить вас, коли ви опинитеся в косметичному відділі. Використання неправильних продуктів по догляду за шкірою або навіть популярних інтернет-хаків,  для вашого типу шкіри фактично може тільки посилити наявні проблеми.

Ваш тип шкіри має значення
Читайте далі, щоб дізнатися:
  • як створити свій власний режим догляду за шкірою;
  • як лікувати певні проблеми зі шкірою, такі як прищі чи рубці;
  • які хакі-саморобки можуть зашкодити здоров'ю шкіри, навіть якщо вони корисні.

Доктрина щоденного догляду за шкірою обличчя

Незалежно від того, який у вас тип шкіри, щоденний догляд за нею може допомогти вам зберегти її нормальний стан й усунути такі специфічні проблеми, як прищі, рубці, темні плями. Щоденний догляд за шкірою складається з чотирьох основних кроків, які ви можете виконувати один раз вранці та один раз перед сном.

  1. Очищення. Вибирайте засіб для очищення обличчя, який не робить вашу шкіру стягнутою і сухою після миття. Чистіть обличчя не частіше двох разів на день або один раз, якщо у вас шкіра суха і ви не користуєтесь косметикою. Уникайте миття до стану скрипучо-чистого відчуття, бо це означає, що натуральні (природні) масла вашої шкіри зникли. Чистячі засоби, добре відомі для всіх типів шкіри, містять екстракт алое, молочко і вершки.
  2. Сироватки. Сироватку з вітаміном С або факторами росту чи пептидами краще використовувати вранці під сонцезахисним кремом. Вночі найкраще працюють ретинол або рецептурні ретиноїди. У продукції Biofrid Cosmetics є ефективні вітамінні С і Є сироватки й ретинол.
  3. Зволожуючий крем. Навіть жирна шкіра потребує зволожуючого крему, але легкого, гелевого, некомедогенного, бо він не блокує ваші пори. Сухій шкірі допоможуть зволожуючі креми на основі натурального органічного компонента Германія. Більшість брендів маркують на пакувальному матеріалі склад свого гелю або крему, а також для якого типу шкіри вони підходять.
  4. Сонцезахисний крем. Сонцезахисний крем мінімум зі ступенем 30 SPF наносьте за 15 хвилин до виходу на вулицю, адже для його активації потрібен якийсь час. Більш темні тони шкіри потребують більшого захисту від сонця, тому що гиперпігментацію виправити важче. Використовуйте сонцезахисний крем, який пропонує широкий спектр захисту від UVA / UVB і рекомендований Фондом боротьби з раком шкіри.

Виберіть продукти, що відповідають вашому типу шкіри й чутливості. Не забудьте прочитати етикетки. Деякі продукти, такі як ретинол або рецептурні ретиноїди, слід застосовувати тільки вночі.

      • Підтримуйте водний баланс шкіри обличчя.
      • Міняйте постільну білизну, наволочки мінімум раз на тиждень.
      • Захищайте обличчя від мокрого волосся.
      • Використовуйте сонцезахисний крем кожного дня і, наносьте його за 15 хвилин до виходу на вулицю.
Це стосується всіх типів шкіри

Почніть з простої й нескладної процедури, щоб побачити, як реагує ваша шкіра. Як тільки відчуєте себе комфортно, можете додати такі продукти, як Ексфоліант, маски і точкові процедури. Це щоб поліпшити здоров'я вашої шкіри. І не забудьте протестувати нові засоби по догляду за шкірою, особливо якщо підозрюєте, що у вас чутлива шкіра. Це може допомогти вам визначити потенційні алергічні реакції.

Щоб протестувати новий продукт:

  • нанесіть невелику кількість засобу на шкіру в непомітному місці, наприклад, на внутрішню частину зап'ястя або внутрішній бік руки;
  • зачекайте 48 годин, щоб побачити, чи є реакція;
  • перевірте область через 96 годин після застосування, щоб побачити, чи є у вас відкладена реакція.

Алергічна реакція може включати подразнення, почервоніння,  нерівності або свербіж. Якщо ви помітили ці симптоми, промийте тестовану ділянку водою м'яким миючим засобом. Потім поверніть продукт і спробуйте інший, який краще підходить вашому типу шкіри.

 

DIY-хаків (зроби це сам) потрібно уникати, навіть якщо все це здається корисним

Люди повідомляють про чудеса від використання саморобних хаків, таких як лимонний сік і зубна паста, для загальних проблем зі шкірою, типу прищів і темних плям. Навіть удостоєна нагород актриса Емма Стоун стверджує, що її секрет догляду за шкірою - харчова сода. Але правда в тому, що ці хакі можуть завдати більше довгострокової шкоди, ніж користі, тому що вони здатні пошкодити бар'єр вашої шкіри.

Уникайте цих поробок

  • Лимонний сік: містить лимонну кислоту. Він занадто кислий і може викликати появу темних плям після перебування на сонці, а також сушити і дратувати вашу шкіру.
  • Харчова сода: при рівні pH8 харчова сода викличе стрес у вашої шкіри, значно знизить вміст води в ній і призведе до сухості шкіри.
  • Часник: у сирому вигляді може викликати шкірну алергію, екзему, запалення шкіри і водянисті бульбашки.
  • Зубна паста: інгредієнти зубної пасти здатні вбивати мікроби і вбирати масло, але вони також можуть висушувати або дратувати шкіру.
  • Цукор: як ексфоліант, цукор надто жорсткий для шкіри обличчя.
  • Вітамін Е: місцеве застосування вітаміну Е може подразнювати шкіру, також не доведено, що він покращує зовнішній вигляд рубців.

Деякі з цих інгредієнтів можуть бути натуральними й економічними, але не призначеними для вашої шкіри. Навіть якщо ви не відчуваєте негайних побічних ефектів, ці інгредієнти можуть викликати уповільнене або довгострокове пошкодження. Найкраще використовувати продукти, що розроблені саме для вашого обличчя. Поговоріть зі своїм лікарем-косметологом або дерматологом, перш ніж намагатися робити аплікації на шкірі.

Як лікувати проблеми зі шкірою

Існують способи вирішення проблем зі шкірою без пошкодження вашої шкіри. Просто пам'ятайте правило номер один по догляду за шкірою – не деріть! Колупати при прищах, вуграх, струпах або при інших проблемах зі шкірою забороняється, адже це може викликати відкриті рани або темніші плями на шкірі, відомі як гіперпігментація. Відкриті рани можуть привести до інфекцій, збільшення кількості прищів або шрамів. Чим глибше рана, тим більша ймовірність того, що на вашій шкірі з'явиться шрам.

Ось кілька науково обгрунтованих способів лікування проблемних зон.

Вугровий висип (Acne)

Лікування прищів залежить від того, наскільки глибокою і серйозною є ваша проблема. Загальний догляд за шкірою є найбільш важливим кроком у лікуванні прищів. Для легких прищів ви можете використовувати безрецептурні продукти з вашої місцевої аптеки, такі як:

  • саліцилова кислота;
  • перекис бензоїлу;
  • альфа-оксикислоти;
  • адапален;
  • масло чайного дерева.

Після використання цих продуктів вранці завжди використовуйте сонцезахисний крем, адже вони можуть викликати додаткову чутливість шкіри.

Для запалених і окремих прищів можна спробувати пластирі або наклейки. Це прозорі, товсті пластирі, які діють як точкові процедури, сприяють загоєнню осередку і запобігають інфекції. Краще використовувати їх перед сном, тому що макіяж не може їх покрити.

Чорні цятки (відкриті комедони, «сальні нитки»)

Сальні нитки являють собою крихітні циліндричні трубки в порах, які білувато-жовті. Їх часто плутають з вуграми, але вугрі насправді є типом прищів, які окислюються. Сальні нитки можуть змусити ваші пори виглядати більшими, і ви можете спокуситися видалити їх, стискаючи шкіру, використовуючи смужки пір. Але ці методи можуть дати побічний ефект, особливо якщо ви не використовуєте їх правильно.

Давлячи пори руками, ви можете також викликати:

  • подразнення;
  • відкриті пори та інфекцію;
  • сухість;
  • почервоніння;
  • лущення.

Місцеві препарати, у складі яких є ретинол або ретиноїди, допомагають зберегти пори ясними та чистими. Ви також можете отримати користь від масажу обличчя мінеральним або касторовою олією протягом однієї хвилини.

Інший спосіб видалення сальних ниток - за допомогою інструменту для вилучення. Це маленький металевий інструмент з крихітним кружком на кінці.

Найбезпечніший метод - видалення їх у естетика або дерматолога. Але це можна зробити і дома.

  • Почніть з чистого обличчя й інструменту. Акуратно натисніть на коло навколо шишки, щоб побачити, чи виходить нитка. Будьте обережні, тому що надмірний тиск може призвести до появи синців і рубців.
  • Обробіть область тонером і зволожуючим засобом після процедури.
  • Завжди дезинфікуйте свій інструмент спиртом до і після використання для профілактики від інфекцій.

Додаткові переваги ви також можете побачити, застосовуючи бензоїл пероксид після миття перед самим видаленням сальних ниток.

Плями, рубці і гіперпігментація

Плямам, рубцям і темним плямам може знадобитися від кількох тижнів до шести місяців, щоб зажити і зникнути. Швидке лікування рубців і плям включає використання макіяжу і сонцезахисного крему, щоб уникнути подальшого пошкодження сонцем і гіперпігментації.

Інші інгредієнти, що допоможуть уникнути шрамів:

Силікон. Дослідження показують, що місцевий силікон може поліпшити товщину рубця, його колір і текстуру. Ви можете застосовувати силіконовий гель від восьми до 24 годин на добу. Шукайте продукти з двоокисом кремнію, перерахованим в якості інгредієнта.

Мед. Попередні дослідження доводять, що мед лікує рани і шрами. Ви можете використовувати його, якщо шукаєте домашнє лікування.

Вітамін С. Шукайте цей інгредієнт, купуючи креми і зволожувачі. Вітамін С працює краще в поєднанні з іншими освітлюючими компонентами, такими як соя і солодка.

Ніацинамід. Дослідження показали, що ніацинамід може допомогти зменшити темні плями, особливо плями від прищів. Ніацинамід ефективний для людей з більш світлими тонами шкіри. Доступним варіантом є сироватка 10% + цинк 1%.

Ретиноєва кислота. У дослідженні «Надійне джерело» було виявлено, що шрами від прищів покращилися у 91,4% людей, які застосовували комбінацію ретиноєвої і гліколевої кислот. Використовуйте продукти з цим інгредієнтом тільки на ніч.

Шукайте продукти з цими інгредієнтами і додавайте їх у свій режим після вмивання обличчя. Не забувайте завжди наносити сонцезахисний крем після нанесення, щоб уникнути пошкодження сонцем і гіперпігментації.

Как перевірити свій тип шкіри в домашніх умовах

Щоб перевірити свій тип шкіри, ви також можете зробити фізичний тест. Домашній тест вимірює виробництво шкірного сала. Шкірне сало - воскова масляниста рідина, яка надходить з ваших пор. Кількість виробленого шкірного сала покаже, чи є ваша шкіра:

  • сухою,
  • жирною,
  • нормальною,
  • комбінованою.

Тестування вироблення шкірного сала на чистому обличчі - найточніший спосіб визначення типу шкіри. Дотримуйтесь таких кроків:

  1. Вимийте обличчя і промокніть його насухо. Зачекайте 30 хвилин, щоб виробився шкірний жир.
  2. Візьміть промокальний (цигарковий) папір або серветку для видалення жирного блиску. Притискайте папір на кілька хвилин до різних ділянок вашої шкіри (лоб, ніс, щоки, підборіддя).
  3. Тримайте лист на світлі, щоб побачити, наскільки прозорий папір.

Дивимося на результати тесту

  1. Якщо папір ніяк не просяк або містить лущені пластівці шкіри, ваш тип шкіри – сухий.
  2. Якщо папір просяк на різних ділянках обличчя, ваш тип шкіри – комбінований.
  3. Якщо папір ледь просочився жиром і немає відлущення шкіри, ваш тип шкіри – нормальний.
  4. Якщо папір просяк, ваш тип шкіри – жирний.

Поряд з перерахованими вище типами у вас може бути чутлива шкіра, яка не відповідає критеріям шкірного сала. Чутлива шкіра залежить від того:

  • як швидко ваша шкіра реагує на нанесення засобів по догляду за шкірою обличчя;
  • наскільки добре ваша шкіра захищає себе від подразнень і сонячних опіків;
  • як легко ваша шкіра червоніє;
  • чи імовірна алергія шкіри.

Коли слід звертатися до лікаря-косметолога або дерматолога

Вам слід звернутися до дерматолога, якщо ваші проблеми зі шкірою не зникають за допомогою безрецептурних препаратів. Серйозніші прищі, рубці або інші питання можуть потребувати лікування, що відпускається за рецептом. Це пероральні антибіотики або актуальні ретиноїди. Ваш дерматолог може виконати видалення більш глибоких кіст або плям прищів, які застрягли під вашою шкірою.

Пам'ятайте, що ваш тип шкіри може вплинути на роботу засобів по догляду за шкірою. Використання неправильного засобу, навіть якщо він натуральний, може викликати прориви, погіршити плями або почервоніння. Краще з'ясувати, який у вас тип шкіри, і вибудувати ретельний догляд за нею. Консультуючись у лікаря-косметолога або дерматолога, ви також можете отримати рекомендації щодо інгредієнтів та засобів, які будете використовувати, щоб зрозуміти, чи викличуть вони небажані шкірні реакції.

Не уникайте консультації лікаря-косметолога або дерматолога.

Є питання з догляду за шкірою обличчя?

Онлайн-консультація з фахівцями Biofrid
Оперативная, профессиональная и бесплатная онлайн консультация специалистов в области косметологии и здорового образа жизни.

Засоби по догляду за шкірою обличчя

Догляд за обличчям Biofrid Cosmetics
Порадуйте себе сяючою свіжістю здорової шкіри обличчя. Живильни крема для щоденного догляд, 90% натуральних компонентів органічного походження.

Тримай корисні поради про красу у своєму гаджеті

Підписавшись, Ти зможешь регулярно дізнаватися як побудувати красиву фігуру, про правильне харчування, що здоровить тіло і шкіру, про то як нейтралізувати депресію, про секрети м'якого, еластичного, сяючого красивого тіла та обличча. Підписуйся, тому що подруги секрети краси трімають при собі, а ми, віддамо за коментар!

Підпишись і стеж за красою!

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з попередньої письмової згоди «BIOFRID».

Слідкуй за нами в соціальних мережах!

2020 «BIOFRID». ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ.

Разработано в V&V Communication